Kürtaj ve İslam İle Alay Edenlerin Halleri | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Kürtaj ve İslam İle Alay Edenlerin Halleri


dsc07750

05.06.2012 Salı günü Cihan Vakfı Mekke Mescidinde sohbet organizesi yapıldı. Düzenlenen sohbette Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir Hoca sohbetinde kürtaja değindi

 

Kendini aydın zanneden, günümüzdeki bu cahiliyye dönemini taklit eden cahil insanların dikkatine! Diyerek sözlerine başladı.

 

“Ey gafil! sana, cana kıyma yetkisini kim verdi. Kendi canına kıymana bile müsaade verilmemişken kendi canına zarar verme yetkisine sahip değilken, nasıl sana teslim edilmiş cana, kıyma yetkisini kendinde buluyorsun. Nitekim İslâm hukukçularının çoğunluğu, cenin hangi safhada olursa olsun, düşürülmesini caiz görmezler. Mezheplerde hakim olan görüş de bu yöndedir. İmam-ı Gazâlî buna örnek olup, ceninin ilk safhasından itibaren düşürülmesinin caiz olmadığını, aksi takdirde cinayet işlenmiş olacağını ifade eder. Biz bunları söylerken Müslümanlarla ve İslam’ın emirleriyle alay edenler var.
Mevla’mız buyuruyor; “Sûr’a üflendiği zaman aralarında artık ne soysop (çekişmesi) vardır, ne de birbirlerini soruşturacaklardır. Böylece kimlerin tartıları ağır basarsa, işte asıl bunlar kurtuluşa erenlerdir. Kimlerin de tartıları hafif gelirse, artık bunlar da kendilerine yazık etmişlerdir; (çünkü onlar) ebedî cehennemdedirler. Orada dişleri sırıtır halde iken ateş yüzlerini yalar. (Allah Teâlâ,) Size âyetlerim okunurdu da, siz onları yalanlardınız değil mi? der. Derler ki: Rabbimiz! Azgınlığımız bizi altetti; biz, bir sapıklar topluluğu idik. Rabbimiz! Bizi buradan çıkar. Eğer bir daha (ettiklerimize) dönersek, artık belli ki biz zalim insanlarız. (Allah) buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana konuşmayın artık. Çünkü kullarımdan bir zümre ‘Rabbimiz! Biz iman ettik; öyle ise bizi bağışla, bize merhamet et, sen, merhametlilerin en iyisisin.’ diyorlardı. İşte siz onları alaya aldınız; sonunda bu davranışınız size beni yâd etmeyi unutturdu; çünkü siz onlara gülüyordunuz. Bugün ben onlara, sabrettiklerinin karşılığını verdim; onlar, hakikaten muradlarına erenlerdir.” (Mü’minun Suresi: 101-111)

 

Ayeti kerimeleri okuduktan sonra Mesut Özdemir Hoca şöyle devam etti; “Biz İslam’ın emrettiği gibi yaşayacağız dilimiz döndükçe doğruları söyleyeceğiz cahiliyye dönemine geri dönüşe müsaade etmeyeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Program yatsı namazı kılındıktan sonra sona erdi.

 

mekke-mescidi-06-06-2012

Yorum yapın