patent
Yaz Sıcaklığından Kur'an Serinliğine | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Yaz Sıcaklığından Kur’an Serinliğine


kara

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi. Toplantı da yaz kursları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

Toplantı da konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı önemli değerlendirmelerde bulundu; “18 Haziran itibarıyla tüm Türkiye genelinde camii ve medreselerde yaz kursu heyecanı başladı. Halkımızın bu işe ilgi ve alakası geçen senelere nazaran daha yüksek diyen Hoca Efendi bütün hoca ve eğitimcilerin bu iki aylık yaz döneminde bu yavrulara en güzel şekilde Rabbini, Peygamberini, Dinini öğretmeli. Camiyi, medreseleri, hocaları sevdirmeli ve bu küçük yaşında bu sevgiyi vermeli ve bu sevgiyle hayata tutunmasını yaşamını devam etmesini sağlamalıyız” dedi.

 

VELİLERE TAVSİYELER

 

Hoca Efendi konuşmasının devamında; “Anne ve babalar bu yaz döneminde çocuklarını sokakta kalacağına Kur’an kursuna gitsin, camiye gitsin mantığıyla değil de yavrumun bu dönemde dinini, peygamberini, kitabını öğrensin diyerek ve bu konuda onlara yardımcı olarak eğitim almasını sağlamalı. Din eğitiminin sadece iki aylık dönemde değil, hayatımızın her anında bizlere ve yavrularımıza lazım olduğunu unutmamalıyız” dedi.

 

HOCALARA TAVSİYELER

 

Havaların son derece ısındığı şu günlerde Cami ve Kur’an Kurslarında cıvıl cıvıl yavruların sesleri, Kur’an nidalarıyla gönüllerimizi serinletmektedir. Bütün kurslarda talebe patlaması yaşanıyor maşallah. Bu yavruları en güzel şekilde muhafaza edip, Kur’an eğitimlerine son derece önem vermeli. “Belki bir daha bu yavru buraya gelemeyecek” şeklinde düşünüp ona göre işlemeliyiz.

 

DÜNYA TÜRKİYE’NİN HAMLESİNİ BEKLİYOR

 

Suriye’nin jetimizi düşürmesiyle ilgi sorulan soru üzerine Hoca Efendi; “Hükümet atacağı adımları, izleyeceği yolu çok iyi belirlemelidir. Dış mihrakların tahriklerine gelerek, hareket etmemeliyiz. Uyanık olmalı itidali elden bırakmamalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Fatih Medreseleri
Yorum yapın