Yaz Kursları İçin Uyarıcı Bir Hatırlatma | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Yaz Kursları İçin Uyarıcı Bir Hatırlatma


Fotoğraf Galerisi-3

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Cuma namazı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Hoca Efendi; “Dini eğitimin sadece Yaz Kurslarıyla sınırlı kalmaması gerektiğini söyledi. Çocukların yaklaşık 9 aylık okul eğitiminin arkasından tatil psikolojisine girdiğini, velisi tarafından Yaz Kursuna gönderilmek isteyince tatil psikolojisi sebebiyle Dini eğitimde zorlandığını” söyledi.

 

YAZ EĞİTİMİ KIŞIN YAĞAN KAR GİBİ

 

Ayrıca Hoca Efendi şunlar da söyledi; “Bizler senelerden beri tecrübe ediyoruz. Yavrularımız iki ay dini eğitim aldıktan sonra araya 9 aylık okul sezonu giriyor. Eğer velisi ilgilenmezse ki genelde öyle oluyor iki aylık emek kar gibi eriyip gidiyor. Çocuklarımız önümüzdeki yaza karşımıza dini bilgisi erimiş bir şekilde geldiği gibi her sene aynı eğitimi baştan aldığı için Kur’an Kurslarında başka eğitim yok zannediliyor. Bu da biz eğitimcileri hem üzüyor hem de yıpratıyor” dedi.

 

OKUL ZAMANI DİN EĞİTİMİ

 

Kalıcı din eğitimiyle alakalı açıklama yapan Genel Başkan; “Bizler Fatih Medreseleri olarak yaz eğitimine gelen velilerimizle tek tek görüşerek okul zamanında da Din Eğitimine devam etmeleri hususunda telkinlerde bulunuyor ve yazın aldığı eğitimi muhafaza etmesini sağlıyoruz. Böylece bir daha ki seneye yavrumuz bize erimiş bir şekilde gelmiyor” dedi.

 

DEVLET BÜYÜKLERİMİZE VE DİYANET BAŞKANLIĞIMIZA ÇAĞRI:

ÖZEL DİNİ EĞİTİM ŞART

 

Konuşmasının sonunda Devlet büyüklerine seslenen Hoca Efendi; “Yüzde doksan dokuzu Müslüman olan ülkemizde Din Eğitimine özel emek sarf edilen özellikle Hafızlık ve Dini İlimleri köklü bir şekilde öğreten müesseselerin önünün açılmasını talep ediyoruz” dedi. “Aksi takdirde Kur’an ve Dini ilimleri öğrenip öğretmenin hayatımızda hep alternatif bir eğitimmiş gibi kalacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın