Hutbelerden Duyurulmalı | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Hutbelerden Duyurulmalı


dsc_0001

Fatih Medreseleri dün Kavacık Medine Mescidi’nde sohbet organizesi düzenledi.

 

Sohbetten sonra açıklamalar yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Diyanet İşleri Başkanı Sayın Görmez’in Kazakistan’ın başkenti Astana’da yaptığı konuşmanın çok önemli olduğunu ve bu konunun üstünde durulması gerektiğini söyleyen Hoca Efendi, Sayın Görmez yaptığı açıklamada; “Dinler arası diyalog yoktur yalnız din adamları arasında toplumun savaş, çevre, geçim vs. konularında istişareler olabilir. Fakat dinin kuralları, işleyişleri bakımından kesinlikle bir diyalog söz konusu değildir.”

Bu konuyu bu kadar açarak kamuoyuna sunduğu için kendisine teşekkür ettiğini birde son olarak bu konuşmanın Cuma günü hutbelerde okutulması gerektiğini çünkü halkımız maalesef bu konuyu Sayın Başkanımız gibi görmesi gerekirken çok farklı bir yerden olaya yaklaşıldığının bu konunun böyle bilinmemesi durumunda ileriye dönük büyük sıkıntılar getirebileceğinin altını çizdi.

SES ÇIKARMAMAK RAZI OLDUĞUNUN GÖSTERGESİDİR

 

Son günlerde tartışılan kürtaj meselesine değinen Hoca Efendi kürtaj dinimizde yeri olmayan insani ve İslami dengelerden uzak, tamamen Müslümanların çoğalmasını engellemek, insanları geçim korkusuna sürüklemek, zinanın önünü açabilmek ve insanın değerini düşürmek için, dış mihraklar tarafından tasarlanarak maalesef gençliğimizin ve halkımızın da bu cinayeti benimsemesi sağlanmıştır.

 

Tabi bu konuda üzülerek söylemek gerekirse halkımızda bu imtihanda gerekli hassasiyeti gösterememiştir. Bu mesele bizim elimizde değildi ki diye savunan kardeşlerimiz olabilir fakat hep beraber görüyoruz ki mesele maaşlar konusu olduğunda toplumun her kesimi bir anda yekvücut olabiliyorken mesele gençlerimizin geleceği ve imanı konusu olunca maalesef sınıfta kalıyoruz bu çok manidar ve düşündürücüdür. Netice de ise kürtajı kaldırmak tek başına yeterli çare olmayıp ona iten unsurları başta zina yasasını topyekûn kaldırılması en elzem konudur.

 

Sohbet okunan Yasini şeriflerin duasıyla sona erdi.

 

 

Yorum yapın