Hangi Amaca Hizmet | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Hangi Amaca Hizmet


dsc_0006

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidinde bayanlara özel sohbet organizesi düzenledi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, sürekli gündemi meşgul eden Ezan skandalı konusunda birtakım açıklamalarda bulundu.

 

Hoca Efendi; Son zamanlarda İslam dininin içini boşalmaya yönelik çalışmalar olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde yurtdışındaki ezan skandalının bu zihniyetin ürünü olduğunu belirtti. İslam’ın en büyük değerlerinden Ezan-ı Muhammedi’nin içinde yer alan “Eşhedüenne Muhammeden Resulullah (Şehadet ederim ki Muhammed Allah’ın resulüdür)” ifadesinin okunmayışının hangi amaca hizmet ettiğinin çok açık olduğunu söyledi.

 

Ayrıca pek çok ayet ve hadislerde Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e tabi olunması vurgulanırken, Peygambersiz (s.a.v.) bir İslam anlayışının kabul edilemez olduğunu söyledi.

 

İSLAMDAN BAŞKA DİN ARAMAK

 

Âl-i İmrân suresinin 19. Ayetinde yer alan “Allah indinde hak din ancak İslam’dır” ifadesinin çok açık olduğuna değinen Hoca Efendi, Ezan-ı Muhammedi, yüzyıllardır hep aynı şekilde okunmuştur, dedi. İslam dininden sürekli tavizler verildiğini vurgulayarak, bu tür çalışmaların, İslam’dan başka din aramak olduğunu söyledi.

 

Âl-i İmrân suresinin 85. Ayetinde “Kim İslam’dan başka din ararsa, bilsin ki, o din asla kabul edilmez” ayetini hatırlatan Hoca Efendi son olarak, İslam’dan başka din aramanın ve buna hizmet etmenin yanlış olduğunu söyledi.

 

Sohbet programı Fatih Medreseleri Bağcılar Kız şubemizin açılışının ilanı ile sona erdi.

 

Yorum yapın