Gençliğin En Büyük İhtiyacı; Eğitim | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Gençliğin En Büyük İhtiyacı; Eğitim


dsc_0106

Fatih Medreseleri Genç Hocalarını Evlendirmeye Devam Ediyor.

 

Fatih Medreseleri Yönetim Kurulu, Bölge Müdürlerinden Ekrem Ölmez hocanın düğün merasiminde bir araya geldi.

 

Düğün merasimi aşrı şerifler, minik yavruların ayet ve hadisi şerif sunumları günün anlam ve önemi hakkında sohbet ve teşekkür konuşmalarıyla son buldu.

 

Günün anlam ve önemini bir ayet ve bir hadis ışığı altında anlatmak üzere kürsüye davet edilen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Sizden olan bekârları evlendiriniz” ayeti kerimesini okuyarak evlilik yolunda bizler gençlerimize sahip çıkmalı ve gereken kolaylıkları göstermeliyiz yoksa biz sahip çıkmazsak o zaman zinaya düşerler Allah muhafaza eylesin.

 

BİZDEN OLAN BEKÂRLAR KİMLER?

 

Genel Başkan ayeti kerimede geçen; “Sizden olan bekârlar” ifadesinin açıklamasını bir kıssayla izah eder. Nuh (a.s) 950 sene peygamberlik yaptı ancak bu mücadelenin neticesinde 80 kişi iman etti. Sonra Mevla Teâla’ya dua etti; “Ya Rabbi! Yeryüzünde hiçbir kâfir bırakma!”

 

Nuh (a.s) Mevla’nın emriyle gemi yapmaya başlar ve tufan gelince inananlarla beraber gemiye biner ancak kendi öz oğlu gemiye binmez ve kâfirlerle beraber helak olur. Nuh (a.s) Mevla’ya nida ederek;

-“Ya Rabbi! Sen benim ehlimi koruyacağına söz vermiştin” deyince Mevla Teâla;

-“Ey Nuh! O, Allah’a ve Peygamberine (sana) iman etmediği için senin ehlinden değildi” diye cevap verir.

 

EĞİTİMSİZ BİR İNSAN HER YERDE SIKINTI

 

Bizler anne ve babalar olarak evlatlarımızın nerelerde ve nasıl yetiştiğine dikkat etmeliyiz. Evlatlarımız şu anda istenilen kıvamda eğitim alıyorlar mı? Bugünkü gençliğin halini hep beraber takip ediyoruz. Avrupa’dan bir artist şarkıcı gelecek diye günler öncesinden hazırlıklar yapılıyor ve 50 bin kişilik statları tıklım tıklım dolduruyorlar. Konser adı altında her türlü rezillik ve fuhşiyat sergileniyor ve gençlerimiz onları hayranlıkla izlemeye ve desteklemeye gidiyor ve onları örnek alarak onların hayatlarına özeniyorlar. Eğer bizler gereken eğitimi gençliğimize veremezsek onlarda yarın hiç olmayacak kişileri kendilerine örnek alır ve elimizden uçup giderler.

 

Mevla Teâla hakkıyla gençliğimize sahip çıkmayı ve Resulüllah’ı üzen değil hoşnut ve razı eden ümmetinden olabilmeyi bizlere ikram eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Düğün merasimi yemek ikramıyla ve musafaha ile son buldu.

 

 

Yorum yapın