En Büyük Miras | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

En Büyük Miras


haber-17-06-2012-baslik

Fatih Medreseleri’nin Türkiye’de bulunan 25 Bölgesinde dün Miraç Kandili Sohbeti heyecanı yaşandı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, Genel Merkez Kavacık Medine Mescidi’nde iftar ve akabinde sohbet düzenledi. Sohbet öncesi Yasin-i Şerif ve kısa sureler okundu.

 

NAMAZ MÜMİNİN MİRACIDIR

 

Sohbetinde Hoca Efendi; “Miracın Peygamberimizden ümmetine kalan en büyük miras olduğunu, miraçtan namaz gibi büyük bir hediye ile döndüğünü beyan etti. Miraç peygamberin en büyük mutluluklarının başında gelir. Çünkü Mevla ile perdesiz görüşme zevkini yaşamıştır ve biz ümmetine de ‘Namaz müminin miracıdır’ diyerek bu anlatılamaz mutluluğu yaşama imkânı sunmuştur” dedi.

 

GIDADAKİ HİLELER VE BOZULAN AHLAKİ YAPI

 

Sohbetten sonra sorulan soru üzerine Hoca Efendi; “Son zamanlarda Tarım Bakanlığının sürekli olarak tespit ettiği Müslümanlarca yenmesi kesinlikle haram olan hayvanların etini farklı yiyeceklerde kullanmanın çok korku verici bir durum olduğunu” söyledi.

 

Ülkemizde bu tarz hayvan yetiştiren çiftliklerin kaldırılması gerektiğini ifade eden Hoca Efendi bu tarz yiyecekler Müslümanların ahlaki kimliğini de kaybetmesinde büyük etkileri olduğunu ifade etti. Bu hayvanın etini yiyen kimselerde kıskançlık hissinin çok zayıf olduğu ve namus kavramının da yok olmaya yüz tuttuğu tespit edilmiş gerçeklerdir, diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sohbet dua ve musafahalarla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın