Devlet Vatandaşını Korumalı | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Devlet Vatandaşını Korumalı


dsc_0094

Fatih Medreseleri Türkiye’de bulunan 25 Bölgesindeki Heyet üyeleri, Merkezi Bölge Müdürleri ve Bölge müdürleriyle beraber toplantı düzenledi.

 

Toplantı da halkımıza daha kaliteli hizmet nasıl yapılabileceği konusunda değerlendirmeler yapıldı.

 

Konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı önemli konulara değindi; “Tartışmaların sürdüğü bir dönemde Rab olarak Allah’a, Din olarak İslam’a, Kitap olarak Kur’an-ı Kerim’e, Peygamber olarak Hz. Muhammed (s.a.v.)’e gönülden inanmış ve teslim olmuş bir Müslümanın Allah’ın ayetlerinin ve Peygamberinin buyruğu olduğu bir konuları değil tartışmaya açmak gönülden teslim olmak kalbinin diliyle dahi itiraz etmemek boynunun borcudur” dedi.

 

Bu konuda Enam Suresinin 151. ayetinde “De ki; Gelin size Rabbinizin neleri haram kıldığını okuyayım: Rabbinize hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana babaya da hizmet edin, fakirlik korkusu yüzünden çocuklarınızı öldürmeyin (aldırmayın, kürtaj yapmayın) sizi de onları da biz rızıklandırmaktayız. (Zina, livata) fuhşiyatın gizlisine de açığına da yaklaşmayın. Allah’ın haram kıldığı masum bir canı öldürmeyin. İşte size Rabbiniz bunları kuvvetlice emir buyurdu. Taki anlayasınız.”

DEVLET VATANDAŞINI KORUMALI

 

Hoca Efendi; “Toplumsal çürümeye yol açan kürtaj ve onun gibi büyük bir günah olan zinayı da yasaklamak gerektiğine vurgu yaptı. Zinanın kaldırılması gerektiğini ve devletin asıl görevinin vatandaşını her türlü kötülüklerden alıkoyması gerektiğini” söyleyen Hoca Efendi bu meyanda zinaya götüren sebeplerinden de ortadan kaldırılmasını talep etti.

 

 

MESCİD ZORUNLU OLUYOR

 

Fatih Medreseleri Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde konferanslar düzenliyor. Bu konferans salonlarının bazılarında mescid sıkıntısı yaşandığını Devlet Erkanlarına ilettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapı denetim kanununda kültür salonu, havalimanı, gar, liman, metro istasyonu ve kreş gibi yerlere mescit zorunluluğu getirdi.

 

Bu kanunun olumlu olduğunu, ama çıkarılan kanunların yürütüldüğünü de kontrol etmek gerektiğini ve takibinin de yapılması gerektiğine vurgu yaparak Hoca Efendi konuşmasını tamamladı.

 

Toplantı 18 Haziran’da yapılacak Yaz kurslarının değerlendirmesiyle sona erdi.

 

Yorum yapın