Biz Uyarmıştık! | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

Biz Uyarmıştık!


Fatih Medreseleri’nin 173 şubesinde sene sonu merasim heyecanı yaşanıyor. Merasimlerin değerlendirmesi ile alakalı toplantı düzenlendi.

 

Toplantı da merasimlerin çok faydalı olduğu gözlenerek, yaz kursu talebe alımında çok artış olduğu kaydedildi.

 

Toplantı sonrası Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı açıklamalarda bulundu; Fatih Medreseleri olarak yurt içi ve yurt dışında konferanslar vb. organizeler için yapılan seyahatlerde hava yolu şirketleri tercih edilip düzenlenen her seyahatte yetkililere “Uçaklarda sigara içmenin yasak, alkollü içeceklerin tüketiminin serbest olduğunu bu uygulamayla seyahat eden yolcuların can ve mal güvenliğinin risk altında olduğunu, çocuk ve bebelerin gözleri önünde alkol satıldığını ve içildiğini, alkol içenlerin kendilerini kaybedip türlü türlü sıkıntılar verebileceğini, onun için bir an önce bu yanlışlıktan dönülmesi gerektiğinin üzerinde önemle durduk” dedi.

 

SARHOŞ YOLCULAR, HOSTESLERİ DÖVDÜ

 

Frankfurt’tan havalanan Sun Epxress yolcu uçağı Avrupa’dan Türkiye Hava Sahası’na doğru ilerlerken, aşırı alkol alan iki yolcu taşkınlık yapmaya başladı. Kabin memurlarından olmaz isteklerde bulunan ve sağa sola saldıran sarhoş yolcular kendilerine engel olmak isteyen iki hostesle dalaştı. Çıkan arbedede hostesler aldıkları yumruk darbeleriyle yaralandı. Yolcuların can güvenliği tehlikeye girince kaptan pilot rotayı Macaristan’a çevirdi ve en yakın havalimanına yöneldi.

 

Yorum yapın