2012 Gençlik Projelerine "La" Destek | Fatih Medreseleri 1986'dan beri hizmetinizde...
Fatih Medreseleri

2012 Gençlik Projelerine “La” Destek


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Gençlik ve Spor Bakanlığını duyarlılığa davet etti.

 

DESTEK SÖZÜ TUTULMALI

30’a yakın STK yöneticileriyle yaptıkları toplantının içeriği ile alakalı açıklama da bulunan Masum Bayraktar Hoca Efendi şunları söyledi; “Bilginiz üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı bundan yaklaşık iki ay önce “2012 Gençlik Projelerine Destek” adı altında bir çalışma başlattı. Bizlerde bunlardan hem çok memnun olduk hem de çok ümitlendik. Ve arkadaşlarımızla birlikte Gençliğimizi özellikle dini manada geliştirecek çok güzel projeler yaptık ve İlgili Bakanlığa gönderdik. Netice olarak bize ulaşan kesin haberlere göre bu projelere herhangi bir destek verilmedi. Şu ana kadar gelen ifadeler sadece “uygun değil” oldu. Verilen bir sözün hem de Bakanlık tarafından verilen sözün tutulması gerekir” dedi.

 

MASA BAŞINDA PROJE REDDEDİLİR Mİ?

 

Yaptıkları toplantıda STK Başkanlarının durumdan çok muzdarip olduğunu söyleyen Hoca Efendi sözlerine şöyle devam etti; “Bakanlık tarafından projeyi yapan hiç bir STK yöneticisi aranmadı ve hiçbiri gelip yerinde incelenmedi bu da bizde acaba işler masa başında oldu bittiye mi getirildi kanısının oluşmasına sebep oldu” dedi. Ayrıca Hoca Efendi; Telefonlarımıza bakılmıyor, sorularımıza cevap verilmiyor, sürekli başka yerlere telefonlarımızı aktarıyorlar fakat oralardan da cevap alamıyoruz” dedi.

 

BAKANLIĞA HEYET GÖNDERECEĞİZ

 

Şayet bu duyarsızlığın önüne geçilmezse Bakanlığa bu STK’lar tarafından bir heyet göndereceklerini söyleyen Hoca Efendi; “Gerekirse Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’a durumu bizzat aktaracaklarını” söyledi.


PROJELER ZORA GİRDİ

Genel Başkan son olarak şunları kaydetti; “Gençliğimiz şu an ciddi sıkıntılarla karşı karşıyadır ve anladığımız kadarıyla Bakanlık da bunun farkındadır ki böyle projeler başlatılmıştır. Gençliğimizin istenilen bir gençlik olması için eğitim konusunun özellikle dini eğitimin çok önemli olduğunu hepimiz yakinen biliyoruz. Yaptığımız projelerin hepsi bu ihtiyaca yöneliktir. Eğer destek sözü tutulmaz bu konuda duyarlı davranılmazsa projelerin zora gireceğini” söyledi.

 

Toplantı Anadolu’dan gelen STK yöneticilerine verilen yemekle sona erdi.

 

Yorum yapın